2014. március 18., kedd

Elindult a tavaszi zsongás! Ezt  nem csak abban érzem, ahogy az emberek, a város pezseg körülöttem. Változik az életem és egyre merészebben hagyom rá magam a sors gondviselésére, egyre biztosabban érzem, hogy a változást mindig valami jó követi. Először az ember persze megrémül, hiszen elveszíti a megszokottat, szinte tényleg kicsúszik a lába alól a talaj. Aztán rájön, hogy nem is olyan nehéz azonosulni az új dologgal csak hagyni kell. A tavaszi zsongás pedig egyenesen jót tesz annak akinek most áll be változás az életében, hiszen a friss, üde, virágoktól illatozó napok mind olyan energiákat hoznak amik megnyugtatják az embert és érzi a zsigereiben, hogy minden rendben lesz. 
Egy valami van azonban az életemben ami változatlan és mindig támaszkodhatok rá -a családon kívül- és az a jóga. Ha éppen nem is tudom gyakorolni az ászanákat, akkor is létezik a lelkem legmélyén egy hely, egy biztos pont, ahova mindig vissza húzódhatok és meg tudom onnan is szemlélni a történéseket. Hosszú évek gyakorlása után kezdtem el érezni, hogy mit is ad nekem a jóga pontosan. A fizikai aspektuson kívül, mit tesz hozzá a lelkemhez. A rengeteg gyakorlás és elméleti tanulás után  mostanában kezdtem igazán érezni, hogy mit is jelent egyhegyűen szemlélni a világot és az abban alakuló történéseket. Mintha egy mesét olvasnék aminek főszereplője vagyok ugyan mert az én életem, de tudom, hogy átírhatom, újra fogalmazhatom, akár új véget is adhatok neki. Talán ez adja a biztonságot és nyugalmat. 
Neked milyen élmény a változás? Milyen volt a jóga gyakorlása előtt és hogyan éled meg mióta jógázol?